DİYETTE SIKÇA SORULAN SORULAR

1 Aylık paket aldım. Ama bu hafta mazeretsiz gelemeyeceğim. Paketim yanar mı ?

Evet paketiniz yanar. Çünkü diyet size özel ve haftalık olarak programlanmıştır. Programınız haftalık olarak oluşturulduğu için gelmemeniz durumunda ne yazık ki metabolizma hızı düşer ve bu da bizi istediğimiz sonuca ulaştırmaz. Bu nedenle zorunlu haller dışında görüşmenize gelmeye çalışın. Gelemezseniz diyetisyeninizden online destek alabilirsiniz.

Spor yapmam şart mı ?

Hayır. Biz sizinle birlikte tamamen size özel bir program olusturuyoruz. Eğer spor yapamıyor veya spor yapmaya bedensel bir engel durum varsa diyetimizi ona göre oluşturuyoruz.

Kan tahlili gerekir mi ?

Evet. Sizin kan tahlillerinizi görerek daha doğru ve bütünsel bir beslenme yaklaşımı sunabiliriz.

Su içmek zorunda mıyım ?

Ne yazık ki evet : ) su vücutta tüm metabolik olayların baslangıcıdır. Su içmediğimiz zaman ne yazık ki diyetin bir anlamı kalmıyor. O nedenle sizin içmeniz gereken su miktarını diyetisyeniniz belirleyecektir.

İlla 6- 8 öğün mü beslenmeliyim?

Hayır! Tamamen sizin beden ritminize ve çalışma temponuza göre öğün sıklığı ve sayısını oluşturuyoruz.

Çay / kahve diyeti etkiler mi?

Eğer şekersiz/ kremasız tüketiyorsak ve çay/ kahve tüketimi su tüketiminizi kısıtlamayacaksa ve herhangi bir demir eksikliği ve emilim bozukluğu gibi bir probleminiz yoksa diyette çay kahve sınırlamıyoruz.

Farklı şehirdeyim ama sizden danışmanlık almak istiyorum. online diyet etkili midir?

Online diyet ile yüzyüze takip arasındaki tek fark sadece sizin evdeki kendi baskülünüzü kullanmanız ve kendi beden ölçülerini kendinizin almasıdır. Diğer konularda klinik takiple aynı verimi alırız. seanslarınız size özel olacak şekilde 30-45 dk sürer ve görüntülü olarak birlikte kilomuzu yorumlar ve diyeti oluştururuz.

Ne zaman tartılmalıyız?

Sabah aç karnına, regl dönemimiz değilken ve bağırsaklarımız boşken tartılmak en doğru tartılma zamanıdır. aynı zamanda ağır spor ve yüksek kafein tüketimi sonrasında 4 saat sonra tartılınmalıdır.

 

Sıcak su veya soğuk su tüketmek etkili midir? Hangisini tüketmeliyiz?

Fark etmez. yeter ki su tüketin. sıcak su ve soğuk suyun tek farkı midede kalış süreleridir. yoksa sıcak suyun yağ erittiği veya soğuk suyun yağları dondurduğu sadece halk arasındaki hurafelerden biridir.

Soğuk su 15 dk midede kalırken sıcak su veya oda sıcaklığındaki su 30 dk midede durur. İşlevleri tamamen aynıdır. Tek farkları midede duruş süreleridir.

Hiç kilo veremiyorum

Kilo verememenizin birçok sebebi olabilir. Stres ve üzüntü durumları kilo vermeyi / almayı etkileyebilir. Hormonlarımızdaki düzensizlik ve dengesizlikler kilo almayı/vermeyi etkileyebilir. aynı zamanda vitamin düzeyleri ile kilo kontrolü arasında da anlamlı sonuçlar bulunmuştur.